Batman Sohbet Odaları Batman Chat Ücretsiz

Yazar: Golqe Tarih: 31 Aralık 2023

Batman, medeniyetin beşiği kabul edilen ve Bereketli Hilal olarak da adlandırılan bölgenin ortasında yer almaktadır. Şehrin bulunduğu bölge tarihsel olarak da Mezopotamya, Suriye ve Anadolu kültürlerinin kesiştiği önemli bir kavşak olagelmiştir. İl genelinde çok sayıda tarihi anıt, buluntu ve ören yerinin olması bölgenin tarih boyunca önemli miktarda beşeri faaliyete ve önemli uygarlıkların varlığına sahne olduğunu göstermektedir Batman’ın bulunduğu bölgenin tarihinde bilinen ilk hakimiyet MÖ 2000’li yıllarda Urartularla akraba bir topluluk olduğu kabul edilen Hurriler tarafından kurulmuştur. Sonrasında Mitaniler, Asurlar, İskitler, Medler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Partlar, Armenia Krallığı, Roma, Sasani ve Bizans egemenliği bölgede hakim olmuştur. 639 yılında ise bölge İslam topraklarına katılmıştır. 1085’te ise Büyük Selçuklu akınları sonucunda bölgede Türk hakimiyeti başlamıştır.

Çaldıran savaşını takiben Osmanlı kontrolüne geçen Batman yöresi Diyarbakır eyaletine bağlı livalar olarak idare edilmiştir. XIX. Yüzyılın sonlarında vilayet sistemine geçilmesiyle birlikte Batman ve çevresi önce Diyarbakır vilayetine, sonrasında da Bitlis vilayetine bağlı Siirt sancağının sınırları içine alınmıştır.

Cumhuriyet döneminde ise petrol aramaları ve bölgeden geçen demiryolu hattı sayesinde bölge hızlı bir gelişim göstermeye başlamıştır. Bugünkü Batman’ın çekirdeğini oluşturduğu kabul edilen İluh köyü, 1937 yılında bucak, 1955 yılında belediye haline gelmiştir. Takip eden yıllarda göçlerle hızlı bir nüfus artışı ve kentleşme yaşanan bölge 1990 yılında il statüsünü kazanmıştır.

Günden güne gelişim gösteren Batman şehrinin sıcak kanlı insanlarını göz önüne alarak Batman sohbet odalarını kurmuş olup dünyanın öbür ucundaki ve yanı başınızdaki farklı kültür ve kişiliklere sahip insanların birbiriyle chat yaparak tanışıp kaynaşmasını sağlayan Kardelen fm sohbet odalarına ücretsiz bir şekilde bilgisayardan laptoptan yada mobil cihazınızdan erişim sağlanmaktadır. Batman sohbet odaları ayrıca keyifli müzikler dinleyip eğlenceli oyunlar oynama olanağı sunuyor. İnternetin olduğu her ortamda kardelenfm.net yazarak bağlantı kurabilirsiniz. Kalitesi ve güvenli bir şekilde Batman şehrinin insanlarına sohbet etme imkanı sunup kendi hemşerileri ile tanışması adına Kardelen fm chat sohbet olarak aktif bir şekilde adminlerin kontrolünde güvenli bir şekilde Batman sohbet chat odalarına gönül rahatlığıyla ile katılabilirsiniz. Kardelen FM radyo yayınlarını kaliteli djler eşliğinde online olarak dinleyebilirsiniz. Batman sohbet farklı kültürlerin bir arada tanışma firsatı sunmaktadır.

Sevgili Batmanlılar sizler de kaliteli ve güvenli bir sohbet ortamında kendi hemşerileriniz ile, yurt içi ve yurt dışindaki vatandaşlarla sohbet etmek tanışmak için kardelen FM sohbet chat odalarına ücretsiz bir şekilde bağlanabilirsiniz . Batman sohbet batman chat ücretsiz mobil chat batman sohbet odaları kardelen FM chat sohbet.

Batman Sohbet Odaları Batman Chat Ücretsiz
Bir cevap bırakın.