Kurallar


1. KardelenFM.Net Sohbet sunucularında tüm nick ve kanalların sorumluluğu; sahıslara, hakları KardelenFM.Net‘e aittir. KardelenFM.Net Gerekli gördüğünde, ilgili nick ve odanın kullanımına müdahale etme hakkını saklı tutar.


2. Sunucu genelindeki söylemler, sahiplerini bağlayıcı niteliktedir. Politik, teolojik ve kültürel ayrımcılık içerikli metinlerin paylaşımı, bu bağlamda şahıslar üzerinde yaptırım nedenidir.


3. Diğer kullanıcılara ya da KardelenFM.Net organizasyonunun bütününe yapılan çıkar ya da zarar amaçlı eylemler Yeni Türk Ceza kanunun 213. maddesince suç teşkil edip KardelenFM.Net tarafınca hukuki olarak yaptırım nedenidir.


4. KardelenFM.Net Yalnızca resmi web sitesinde yayınlanan kanalların yönetiminden mesul olup özel odaların işleyiş biçimden sorumlu değildir. Özel odalar, giren kullanıcıların insiyatifi alarak kabul edip T.C. yasalarınca suç teşkil eden eylemler dışında genel kanal yönetimlerinden bağımsızdır.


5. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ‘e hakaret ya da Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca suç kabul edilen her davranış, koşulsuz yaptırıma tabidir. İlgili tüm davranışlar, Türk toplumunun ahlakına değer yargılarınca sorgulanacağı şüphesizdir.


6. KardelenFM.Net Sohbet sunucuları üzerinde bulunan her kullanıcı, bu kuralların varlığını ve içeriğini kabul etmiş sayılmaktadır ve ilgili kuralların ihlali söz konusu olduğunda lokal ve hukuki yaptırım uygulama hakına sahiptir.


7. KardelenFM.Net Sohbet sunucularına 🔞 yaşından küçüklerin girmesi yasaktır.