Mutsuz musunuz?

Yazar: Golqe Tarih: 22 Ağustos 2023

Hayata dair koşuşturmaların yoğunlaştığı bu günlerde kendinizi yorgun, enerjinizin tükendiğini dolayısıyla depresif, tükenmiş, agresif mi hissediyorsunuz? Gerek ev, gerek günlük yaşam, gerekse iş ortamında bu ve benzeri durumlar son zamanlarda sıklıkla görülmeye başladı.

Bu gibi durumlarda insanlar bocalama, hata yapma ve mutsuz olma eğilimini çok gösterirler. Bunun üstesinden gelmek sanıldığı kadar zor değildir. Yeter ki istenilsin.. Yeter ki inanılsın..

Kendinize mutluluk reçetesi hazırlayın; vücudunuza iyi bakın.. Yenilen içilenin de yaşanılanlar kadar bedenimizde etkisi vardır. Çevrenizde sizi olumsuz etkileyen, dibe çeken insanları elemek işin ikinci püf noktası.. Çevrenizde az ama size olumlu anlamlar katabilecek insanları bırakın sadece. Kendinize zaman ayırın, kendinizi dinleyin…

Ve gülümseyin.. Teşekkür edin bol bol, minnet duygusuna sahip olduğunuz sürece hem kendinize hem çevrenizdeki insanlar olumlu etkilenecek dolayısı ile size pozitif dönüşünü çok rahat göreceksiniz.

Her şey siz de bitiyor… Kendinize inanın.

Mutsuz musunuz?
Toplam 4 Yorumlar
ReiS

Aslında mutsuzluk doyumsuzlukla paralel giden bir ruh haldir kanatimce insan bedensel ve ruhsal bir doyum içinde olursa mutlu olur..Kimi insan bir ekmek kırıntısına sahip olunca mutlu olabiliyorken kimi insanda mutsuz oluyor.Günümüz dünyasında insana maddecilik bombardımanı yapılyorken mutlu olabilmekte bir okadar basit vede ırak bir hal aldı.İnsan Fani olduğunu herdaim unutmaz ise fani olan mutluluklar sevinçler üzüntüler içinde kendini yormaz kanaatindeyim...

admin

Düşüncelerine katılmamak mümkün değil.Kesinlikle doğru düşünceler.

RoSe

www.kardelenfm.net keyifli ve sicak bir ortam herkesi bekleriz

SiLa

Radyo Kardelenfm sanal radyonun en doğru adresi

Bir cevap bırakın.